Велика Рада Об’єднаних Сердець

Слайд1Слайд2Слайд3Слайд4Слайд5Слайд6Слайд7Слайд8Слайд9Слайд10Слайд11

Структура самоврядування колежу

Український колеж має сталу дієву двоступеневу структуру самоврядування – загальношкільну (ВРОС) і класну (Серце класу) із чітким взаємозв’язком органів учнівського самоврядування класів із загальношкільним та консультативно-педагогічним керівництвом обох рівнів з боку педагогічного колективу школи.
 
Велика Рада Об’єднаних Сердець за напрямками роботи об’єднуються в Департаменти: 
 
Департамент освіти і науки – це простір ініціативи і творчості у навчально-пізнавальній діяльності.
 
Соціальний департамент – це  організація роботи з учнями молодших класів, спрямовує роботу волонтерів, організація заходів у колежі з превентивного виховання,   реалізація профорієнтаційних та  спільних проектів з батьківською палатою колежу.
 
Департамент культури: турбота про естетичне виховання колежан, розвиток їх художніх здібностей, організація творчих вечорів, концертів, зустрічей з відомими людьми України.
 
Департамент комунікацій та інформації:  ознайомлення учнів з новинами, подіями у колежі, робота колежанської програми «TV-колеж», випуск газети ВРОС.
 
Департамент спорту: формування спортивної культури і збереження здоров’я колежан, проведення заходів, які виховують в учнів свідому дисципліну і самообслуговування.
 
Керівники департаментів утворюють Учнівську палату ВРОС, яка повністю відповідає за роботу комісій.
 
Серце класу – це «ключові» особи класу, керівники класних об’єднань, безпосередні виконавці, «гаранти» виконання рішень, що забезпечують тісний зв'язок колежанського активу та класних керівників, перші помічники класних керівників.
 
Серце класу:
Стабільність:
Староста класу, його помічники: піклуються про стабільність добрих    стосунків, навчальних успіхів, колежанських, матеріальних цінностей в класі, ведення щоденників тощо.
 
Ерудит-інтелектуал:
Взаємодопомога, взаємопідтримка по навчанню, участь в олімпіадах, інтелект-турнірах, участь у роботі музею В.О.Сухомлинського, конкурси, МАН тощо.
 
Радник добрих справ:
Шефська робота, доброчинні акції, волонтерська діяльність, спортивні змагання тощо.
 
Цивілізованість стосунків:
Дисципліна і порядок, виконання Кодексу честі колежанина та статутних вимог, культура поведінки тощо.
 
Етика і естетика співтворчості:
Організація дозвілля колежан, родинних свят, літературно-музичних заходів, екскурсій, видання літописів, класних фотоальбомів.
 
2- rada trukytnika
3-structure-of-self-class
 
 
 
 
 
 
 

Міжнародний Клуб Дитячої Дипломатії

У 1997 році в Українському колежі ім.В.О.Сухомлинського розпочав свою роботу Міжнародний Клуб Дитячої Дипломатії. Метою діяльності МКДД є:

 • розвиток дружніх стосунків між молоддю різних держав;
 • вивчення світової історії, дипломатії та демократичних традицій;
 • підвищення політичної культури колежан;
 • навчання демократичних форм спілкування (диспути, дискусії, дебати, турніри);
 • поширення знань з проблем громадянської освіти та прав людини;
 • співробітництво освітніх організацій;
 • участь у міжнародних освітніх проектах;
 • сприяння змістовному дозвіллю та пропаганда здорового способу життя.

Протягом цього часу МКДД послідовно та цілеспрямовано розвиває міжнародні зв’язки із Францією - учителями та учнями Української школи мистецтв у Парижі, яка працює при Культурно-інформаційному центрі посольства України у Франції.

У рамках такої співпраці делегація Українського колежу ім.В.О.Сухомлинського презентувала українські національні традиції у Парижі, виборовши І місце в історичному проекті «Шляхами Анни Ярославни», а також відвідала колежі Франції (2005 р.). Колеж приймав французьких гостей завдяки участі в освітньому проекті «Київська весна» (2006 р.). Протягом 2007-2008 рр. колеж надавав методичну допомогу французьким українцям у створенні шкільної бібліотеки (підручники, посібники та художні твори українською мовою). У 2008 р. студенти-волонтери французьких вишів побували у колежі з гуманітарною акцією «Медична допомога лікарням України». У ході зустрічі пройшов обмін думками щодо позитивного впливу на молодь волонтерського руху. У 2009 р. колежани відпочили у Міжнародному дитячому центрі «Артек», де мали можливість познайомитись із пам’ятками історії та архітектури Криму, провести ряд інтернаціональних заходів, спрямованих на укріплення дружби між Україною та Францією.

1 червня 2010 р. у Міжнародний день захисту дітей на базі Українського колежу ім. В.О.Сухомлинського відбулося засідання круглого столу «Українська освіта за кордоном» за підтримки МЗС України та МОН України. У роботі круглого столу взяли участь представники Міністерства освіти і науки України, Національного науково-дослідного інституту українознавства, Міжнародної української школи (м. Київ), Української школи мистецтв (м. Париж, Франція), Українського колежу ім.В.О.Сухомлинського, Міжнародної французької школи та ін. Відкрив засідання перший заступник міністра освіти і науки України Б.Жебровський.

У 2011 р. у конференц-залі Міністерства освіти і науки України відбулася презентація міжнародного проекту "Замок мистецтв", який запропонувала директор Української Школи Мистецтв пані Олена Місталь. Метою презентації стало запрошення до участі у фестивалі "Замок мистецтв" усіх бажаючих отримувати якісну французьку освіту завдяки мистецьким та лінгвістичним стажам, які проводять досвідчені фахівці та діячі мистецтв.

У березні 2012 р. наш навчальний заклад відвідала делегація Французького кулінарного колежу (м.Париж). У ході візиту відбулися такі заходи: круглий стіл «Діалог культур» в колежі із презентацією української кухні та колежанських талантів, майстер-клас французького кулінарного мистецтва на базі Київського національного торговельно-економічного університету за участю Посла Франції в Україні Алена Ремі, спільні екскурсії Києвом та відвідування Національної опери України.

Управління

Управління колежем здійснюється на основі принципів демократизму, гуманізму, свободи й відповідальності, поєднання колегіального та одноосібного управління.

Одноосібне управління колежем здійснює директор

Найвищим органом колегіального управління колежем є конференція. Делегатів конференції з правом вирішального голосу обирає від учителів, інших працівників колежу педагогічна рада, від учнів колежу - класні учнівські збори, від батьків, представників громадськості - класні батьківські збори в однаковій кількості від кожної з трьох перелічених категорій. Термін повноважень делегатів визначає конференція колежу. Норма представництва кожної із трьох категорій на конференції відповідає кількості класів і може бути змінена тільки рішеннями Ради колежу. Велика рада об'єднаних сердець (ВРОС) - вищий орган учнівського самоврядування.

Рада колежу та її члени

У період між конференціями вищим органом колегіального управління є рада колежу.

Членів ради обирає конференція.

Склад і структура Ради колежу відповідають принципам представництва делегатів конференції:

 • від трудового колективу колежу
 • учнів колежу
 • батьків і представників громадськості в однаковому співвідношенні.

Термін їхніх повноважень - один рік.

Президія ВРОС

 • голова ВРОС
 • заступник голови ВРОС
 • радник центру "Стабільності"
 • радник центру "Ерудитів - інтелектуалів"
 • радник центру "Радості спілкування"
 • радник центру "Цивілізованості"
 • радник центру "Етики й естетики"