Міжнародний Клуб Дитячої Дипломатії

У 1997 році в Українському колежі ім.В.О.Сухомлинського розпочав свою роботу Міжнародний Клуб Дитячої Дипломатії. Метою діяльності МКДД є:

  • розвиток дружніх стосунків між молоддю різних держав;
  • вивчення світової історії, дипломатії та демократичних традицій;
  • підвищення політичної культури колежан;
  • навчання демократичних форм спілкування (диспути, дискусії, дебати, турніри);
  • поширення знань з проблем громадянської освіти та прав людини;
  • співробітництво освітніх організацій;
  • участь у міжнародних освітніх проектах;
  • сприяння змістовному дозвіллю та пропаганда здорового способу життя.

Протягом цього часу МКДД послідовно та цілеспрямовано розвиває міжнародні зв’язки із Францією - учителями та учнями Української школи мистецтв у Парижі, яка працює при Культурно-інформаційному центрі посольства України у Франції.

У рамках такої співпраці делегація Українського колежу ім.В.О.Сухомлинського презентувала українські національні традиції у Парижі, виборовши І місце в історичному проекті «Шляхами Анни Ярославни», а також відвідала колежі Франції (2005 р.). Колеж приймав французьких гостей завдяки участі в освітньому проекті «Київська весна» (2006 р.). Протягом 2007-2008 рр. колеж надавав методичну допомогу французьким українцям у створенні шкільної бібліотеки (підручники, посібники та художні твори українською мовою). У 2008 р. студенти-волонтери французьких вишів побували у колежі з гуманітарною акцією «Медична допомога лікарням України». У ході зустрічі пройшов обмін думками щодо позитивного впливу на молодь волонтерського руху. У 2009 р. колежани відпочили у Міжнародному дитячому центрі «Артек», де мали можливість познайомитись із пам’ятками історії та архітектури Криму, провести ряд інтернаціональних заходів, спрямованих на укріплення дружби між Україною та Францією.

1 червня 2010 р. у Міжнародний день захисту дітей на базі Українського колежу ім. В.О.Сухомлинського відбулося засідання круглого столу «Українська освіта за кордоном» за підтримки МЗС України та МОН України. У роботі круглого столу взяли участь представники Міністерства освіти і науки України, Національного науково-дослідного інституту українознавства, Міжнародної української школи (м. Київ), Української школи мистецтв (м. Париж, Франція), Українського колежу ім.В.О.Сухомлинського, Міжнародної французької школи та ін. Відкрив засідання перший заступник міністра освіти і науки України Б.Жебровський.

У 2011 р. у конференц-залі Міністерства освіти і науки України відбулася презентація міжнародного проекту "Замок мистецтв", який запропонувала директор Української Школи Мистецтв пані Олена Місталь. Метою презентації стало запрошення до участі у фестивалі "Замок мистецтв" усіх бажаючих отримувати якісну французьку освіту завдяки мистецьким та лінгвістичним стажам, які проводять досвідчені фахівці та діячі мистецтв.

У березні 2012 р. наш навчальний заклад відвідала делегація Французького кулінарного колежу (м.Париж). У ході візиту відбулися такі заходи: круглий стіл «Діалог культур» в колежі із презентацією української кухні та колежанських талантів, майстер-клас французького кулінарного мистецтва на базі Київського національного торговельно-економічного університету за участю Посла Франції в Україні Алена Ремі, спільні екскурсії Києвом та відвідування Національної опери України.