З метою забезпечення ефективного впровадження сучасних інноваційних технологій у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів та створення єдиних вимог до електронних і програмно-апаратних засобів в умовах проведення єдиної технічної політики в галузі інформатизації навчальних закладів Український колеж ім. В.О.Сухомлинського продовжив експериментальну діяльність щодо дослідження використання електронного пристрою "POCKETBOOK" учнями в урочний та позаурочний час.
«ЕКО-Олімпік» – це стадіон майбутнього. Чому саме ЕКО? Тому що екологічні проблеми зараз хвилюють людство найбільше. У наш час усі держави світу переходять на альтернативні види енергії та використання екологічно чистих матеріалів. Стрімко швидко розвивається біосинтез. «ЕКО-Олімпік» - продукт союзу Природи, сучасних технологій та творчості людини.
В Українському колежі ім. В.О. Сухомлинського експериментальною лабораторією здоровязберігаючих технологій комплексно та систематично планується та реалізовується робота щодо збереження та зміцнення здоровя колежан, виховання потреби ведення здорового способу життя та безпечної поведінки.
Дослідно-експериментальна робота за темою: «Науково-методичний супровід особистісного розвитку в контексті 1000-літньої культури українського народу» на базі Українського колежу ім. В.О. Сухомлинського передбачає тісну співпрацю педколективу з науковцями, громадськими діячами, із знаними в Україні та за її межами людьми.
Базовою в експериментальній педагогічній роботі Українського колежу ім. В.О. Сухомлинського є діяльність лабораторії Духовно-морального зростання особистості, що зумовлено актуальними процесами виховання дитини шкільного віку та її особистісного зростання.
Музей В.О. Сухомлинського, в якому проходять уроки історії, літератури, етики, математики, хімії, образотворчого мистецтва, виховні години, став центром діяльності лабораторії музейної педагогіки.
23 жовтня 2012 року нам випала честь приймати у стінах Українського колежу ім. В.О. Сухомлинського людину, яка своє життя присвятила служінню українській літературі, створенню особливо якісної української книги.
6 листопада весь український народ відзначає день визволення Києва від німецько-фашистських загарбників. До цього дня учні 4-А та 4-Б класів підготували і показали молодшим колежанкам літературно-музичну композицію «Пам’яті вогонь незгасний».
13 листопада 2012 року на гостину до молодших колежан завітали дитячі українські письменники. Творчі зустрічі з митцями красного слова відбулися у кожному класі.
Звісно, найулюбленішим святом для малечі є День Святого Миколая. Традиційно це свято стає в початковій школі своєрідним підсумком добрих справ за перше півріччя. Тому 19 грудня всі молодші колежани зібрались у Великій світлиці, щоб вшанувати Святого Миколая і отримати заслужені нагороди і подарунки.
20 грудня 2012 року маленькі колежани , учні 4-А та 2–А класів, взяли участь у районному конкурсі «Різдвяне янголятко». Вокально-хореографічна композиція «Зима» запам’яталася глядачам яскравістю та поетичністю. Почесне І місце у номінації «Тематичний концертний номер» порадувало юних артистів, їх батьків та вчителів. Вітаємо та бажаємо натхнення і радості, нових перемог С.І.Любанській, Є.Б. Кабановій, педагогам, котрі підготували виступ.
21 грудня 2012 року в Українському колежі ім. В.О. Сухомлинського, навчальному закладі, де шанують і підносять українські національні традиції, спільно з Центральноєвропейською Академією Навчань та Сертифікації Республіки Польща (Проект «Освіта без кордонів») проведено вечір українсько-польської дружби «Україна – Польща: дивоцвіт культур».