Музей Василя Олександровича Сухомлинського

DSC 9108Постановою Кабінету Міністрів України від 23 вересня 1996 року Українському колежу присвоєне ім’я видатного українського педагога

Василя Олександровича Сухомлинського.

Музей його імені було відкрито 28 вересня 1996 року.

Василь Олександрович Сухомлинський – Герой Соціалістичної Праці, член-кореспондент АПН СРСР, заслужений вчитель України, публіцист, дитячий письменник, український Просвітитель, Добротворець, Гуманіст, Учитель, Людина, іменем якої названо вулиці і навчальні заклади, чий яскравий талант і сьогодні запалює в серцях багатьох учителів жагу творити добро, експериментувати, боротися і перемагати.

У центрі залу музею – барельєф Василя Олександровича, розташований на тлі слів: «Серце віддаю дітям», які є не тільки назвою найпопулярнішої книги, а й девізом усього його життя.

Структуру ціннісних орієнтацій, за В.О.Сухомлинським, складають такі якості особистості, як цілісність, надійність, вірність високим принципам та ідеалам, здатність до вольових зусиль в ім’я перемоги добра, наполегливість у досягненні мети,... Найтоншою сферою процесу формування духовного світу людини В.О. Сухомлинський вважав плекання моральних якостей, пов’язаних із внутрішнім світом особистості школяра, з почуттями, мотивами поведінки.

Першою берегинєю та господинєю музею В.О.Сухомлинського була Валентина Олександрівна Рослякова. Разом із Радою музею вона трепетно оберігала кожен експонат, раділа кожній новій зустрічі з відвідувачами, координувала діяльність лекторської групи, сприяла вивченню, пропаганді та поширенню педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського. 

 

За вагомий внесок у справу виховання учнівської та студентської молоді, примноження надбань національної культури, збереження історичної спадщини українського народу та Музейного фонду України, пропаганди пам’яток історії, культури та природи наказом МОН від 10.02.2010 року педагогічному музею В.О.Сухомлинського при Українському колежі ім. В.О.Сухомлинського присвоєно звання «ЗРАЗКОВИЙ МУЗЕЙ».

 

26 вересня 2018 року відбулася знакова подія в житті колежу. У цей день музей В.О.Сухомлинського урочисто відчинив свої двері після реконструкції. На свято були запрошені представники Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації, управління освіти Дніпровського району, Департаменту освіти і науки, Педагогічного музею України, Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В.О. Сухомлинського НАПН України, видатні українські педагоги, науковці, директори шкіл м. Києва. Завітала і особлива гостя – Ольга Василівна Сухомлинська, академік Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, донька Василя Олександровича. Їй і надали почесну місію перерізати символічну стрічку, відкриваючи музей.

 

 

DSC 9024

 

Оновлений музей складається з двох експозицій. Перша – «Таке коротке, але яскраве життя» – знайомить відвідувачів із життєвим та професійним шляхом В.О.Сухомлинського. Друга – «Випереджаючи час» – показує, наскільки педагогічні ідеї видатного вчителя є важливими і сучасними, як вони втілюються у нашому навчальному закладі.DSC 4193

Сучасні експозиції створювалися педагогами колежу у співпраці з Ольгою Василівною Сухомлинською та Олександром Петровичем Міхно, директором Педагогічного музею України.

У 2018 році, з нагоди 30-річчя  Українського колежу, музей поповнився ще одним цікавим експонатом – батьки Савченко Яни, випускниці колежу, подарували старовинну парту. Саме за такими партами навчалися учні Павлиської школи за часів директорування В.О.Сухомлинського. Цей експонат викликає неабиякий інтерес і у юних, і у дорослих відвідувачів.

 DSC 2884

DSC 3432

При музеї В.О.Сухомлинського працює школа юних екскурсоводів. Учні 2-4 класів проводять екскурсії для колежан та гостей колежу: цікаво розповідають про непростий життєвий та професійний шлях В.О.Сухомлинського, акцентуючи увагу на тому, що ідеї видатного українського педагога є актуальними і сьогодні, тому виступають своєрідним гаслом школи майбутнього.

7

В оновленому музейному просторі відбуваються тематичні музейні уроки, квести, години спілкування, конкурси, зустрічі з цікавими людьми, виставки тощо.

0 2

0 3

0 4

0 5

2

3

 

3 3

4

9

DSC 9573

Василь Сухомлинський – людина, іменем якої названо вулиці й навчальні заклади, чий яскравий талант і сьогодні запалює в серцях багатьох учителів жагу творити добро, експериментувати, боротися й перемагати. Щоб незгасною була пам’ять про нього, музей щорічно поповнюватиметься новими експонатами, саме така ідея  передбачена при  оновленні музею. Адже музей колежу крокує в ногу з життям, відчуває ритм часу, відгукується на нові події, зберігає творчий підхід до справи.

0