Історія колежу

Колеж відкрито 31 серпня 1988 року як експериментальну школу-лабораторію НПУ ім.М.П.Драгоманова.

З 1989 року навчання здійснюється за експериментальною програмою "Створення умов для самореалізації особистості учня, та вчителя", а з 1994 року за експериментом "Особистісно орієнтоване навчання та виховання".

З травня 1991 року школа офіційно має назву "Український колеж"

У 1993 році зареєстровано Статут Українського колежу та впроваджено систему державно-громадського управління.

У 1993 році видано спецвипуск журналу "Рідна школа" - "Український колеж" за науковою редакцією В.М.Хайруліної та Єрмакова І.Г.

У 1996 році постановю Кабінету Міністрів України №1151 від 23 вересня 1996 року колежу присвоєно ім'я В.О.Сухомлинського. 28 вересня відкрито Музей славетного педагога.

У 1997 році - закладено сад Василя Сухомлинського.

У 1998 році було створено Міжнародний Клуб Дитячої Дипломатії (МКДД). Зареєстровано, створений у 1993 році, Освітній благодійний Фонд колежу.

У 1998 році започатковано видавничу діяльність колежу. Видано перші збірки поезій колежан "Пречистої молитви щире слово" та "Логос".

У 1999 році закуплено сучасне проекційне обладнання для мультимедійного центру колежу, який дає можливість реалізувати втілення нових інформаційних технологій у навчально-виховному процесі.

У 2000 році відкрито світлицю поета-пісняра Дмитра Омельяновича Луценка.

У 2000 році розроблено та розміщено на порталі Головного управління освіти і науки міської державної адміністрації міста Києва сайт "Український колеж ім.В.О.Сухомлинського (сш №272)"

У 2001 році видавництвом "Плеяда" видано науково-методичний журнал "Відкритий урок Українського колежу ім.В.О.Сухомлинського"

У 2001 році розпачала роботу театр-студія старшокласників. Головний режисер Валерій Миколайович Дудник, заслужений артист України , актор Національного драматичного театру ім.і.Франка.

У 2002 році тиражовано випуск учнівської газети "Колежанський вісник". Головний редактор учениця 10а класу Марія Шовкопляс.

У 2002 році видано науково-методичний збірник "Рідномовний простір" за редакцією Хайруліної В.М.

У 2003 році з нагоди 15-річчя Українського колежу ім.В.О.Сухомлинського відкрито Музей колежу.

У 2003 році видавництво "Шкільний світ" в газеті "Українська мова та література" видало посібник для вчителя "Ігровий університет" та "Лінгвістична ігротека", антологію "Рідна мово, ти ніжний цвіт" та "Українська мова: ігри та позакласні заходи" методиста Українського колежу Валерія Федоренка.

У 2004 році наказом Міністерства освіти і науки України №104 від 12.02.2004 р. Українському колежу ім.В.О.Сухомлинського надано статус експериментального навчального закладу всеукраїнського рівня та ухвалено програми науково-дослідницької та експериментальної роботи за темою "Формування духовності особистості на засадах традиційних національних цінностей українського народу в умовах навчального закладу нового типу" на 2003-2009 роки. Науковий керівник Хайруліна В.М., директор колежу, кандидат педагогічних наук, член-кор. АПН України.

У 2009 році продовжено наукову дослідно-експериментальну діяльність за темою «Науково-методичний супровід особистісного розвитку в контексті тисячолітньої духовної культури українського народу»;

У 2011 році відкрито класи, які працють за експериментальною програмою «Інтелект України».

У 2012 році розпочав працювати Духовно-естетичний центр «Суцвіття».