ЗВІТ директора Українського колежу ім. В.О. Сухомлинського (спеціалізованої школи № 272) за 2018 – 19 н.р.

Шановні учителі, батьки колежан, представники органів управління освіти та громадських організацій міста дякую за вашу участь у щорічній звітно-виборній конференції Українського колежу ім. В.О. Сухомлинського (спеціалізованої школи № 272).

У своїй діяльності протягом звітного періоду я керувався Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Положенням «Про загальноосвітній навчальний заклад» та іншими законодавчими документами України, що регламентують роботу навчального закладу, Статутом колежу, Правилами внутрішнього розпорядку, посадовими обов’язками директора школи, іншими нормативними документами, що обумовлюють роботу керівника освітнього закладу.

Я глибоко переконаний у тому, що найбільшою цінністю будь-якої організації є кадри.

На сьогодні педагогічний колектив нараховує 80 основних працівників. З них вищу кваліфікаційну категорію мають 51 учитель, І кваліфікаційну категорію – 7 вчителів, ІІ кваліфікаційну категорію – 9 вчителів, категорію «Спеціаліст» –13 учителів. Педагогічні звання «Учитель-методист» - 34 учителі, «Старший учитель» - 12, кандидат педагогічних наук – 2 вчителі.

Щоденно кожен учитель колежу вирішує задачу, яку передбачає активізацію методів і методик, покликаних розвивати творчий потенціал учнів, забезпечувати компетентності людини здатної до рефлексії, аналізу інформації, комунікації та самореалізації.

Методична робота протягом звітного періоду була ґрунтовною та послідовною. Упродовж року проведено педагогічні ради:

-         «Організаційні умови функціонування Українського колежу ім. В.О. Сухомлинського у 2018-19 навчальному році»;

-         «Методичні основи сучасної школи»;

-         «Традиційні та інноваційнітехнології в сучасномууроці»;

-         «Нова українська школа: успіхи, проблеми, перспективи».

Методична діяльність стимулювала педагогічних працівників до підвищення кваліфікаційної категорії. Метою атестації учителів визначено стимулювання безперервної фахової й загальної освіти, якісної роботи, підвищення відповідальності за результати навчання й виховання.

На сьогодні педколективом реалізуються інноваційні програми проектів Всеукраїнського рівня «Розвиток творчого потенціалу суб’єктів навчально-виховного процесу на засадах педагогіки добротворення» (1 – 11 класи),   «Інтелект України» (2 - 9 класи),   «Розвиток соціальної згуртованості субʼєктів освітнього процесу» ( батьки – учні – педколектив ), регіонального рівня «Упровадження мультипрофільного навчання в ЗНЗ» (11 класи), успішно діє проект НУШ.

Як директор активно спонукав педагогічний колектив до участі та проведення багатьох заходів. Так, Український колеж став майданчиком проведення:

-         районного етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської молоді імені Тараса Шевченка;

-         районного етапу олімпіади з правознавства;

-         районного етапу ХVІІІ Міського конкурсу читців поезій Т.Г.Шевченка.

Безперечно, люди – це найскладніший та найнепередбачуваніший ресурс, тому час від часу виникають певні проблеми. Так, цьогоріч постало питання про викладання предмету «Трудове навчання»: нам не вдалося знайти фахового вчителя, який би міг організувати повноцінне використання обладнання та інструментів, що нещодавно поповнили матеріально-технічну базу колежу. Зауважу, що брак учительських кадрів в місті Києві не є проблемою лише адміністрації школи, це виклик суспільству. Ми вкотре висвітлюємо інформацію про дану вакансію та просимо про допомогу в її поширенні з боку батьків.

       Педколектив завжди відкритий для спілкування та партнерства, стабільність функціонування освітнього закладу засвідчує статистика контингенту учнів.

На кінець 2018/2019 навчального року в класах навчається 1028 учні, з них у 1 – 4 класах – 471 учень, у 5 – 9 класах – 444 учні, у 10 – 11 класах – 113 учнів. Випускників 9-х класів – 74 учні, випускників 11 класів – 58 учнів, з них претендентів на нагородження Золотою медаллю - 7 учнів, Срібною – 1 учень. Всі учні 4, 9 класів готові до проходження державної підсумкової атестації, 11- класники вже складають ДПА у формі зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року.

Колежани є активними учасниками інтелектуальних конкурсів. На районному етапі перемогу здобуло в цілому 72 учнів. Зокрема в предметних олімпіадах – 48 учнів. Переможцями конкурсів стало 24 учні. Численними є перемоги в мистецьких конкурсах. Також значними є успіхи і в спортивних змаганнях. Принагідно дякую ОБФ Українського колежу за нагородження обдарованих дітей цінними подарунками, яке урочисто відбулося 16 травня 2019 року.

Велика рада об’єднаних сердець є важливим органом загальношкільного самоврядування. Її діяльність стимулює розвиток в дітей та підлітків активної життєвої позиції, ініціативності, відповідальності за власні вчинки та рішення. Учителі допомагають колежанам в реалізації ідей, за потребою здійснюють консультування.

На розвиток творчого потенціалу та набуття позитивного досвіду добротворення учнів спрямована діяльність:

-         гуртків: «Шахи», «ЛегоКонс», «Чародія», «Прем’єра», «Обрій», «Образотворче мистецтво», «Найрозумніші», студія пісні «Суцвіття», «Квітучий дім», «Натхнення», «Юні французи», «Баскетбол», «Теніс», «Художник», «ЮІР», «Дебатний клуб»;

-         вокально-хореографічного ансамблю «Яблуневий цвіт».

До послуг учнів та вчителів предметні кабінети з мультимедійним оснащенням та доступом до мережі Інтернет, Wi-Fi, Інформаційно-бібліотечний центр, Музей В.О. Сухомлинського, Світлиця Д.О. Луценка, Центр дитячої творчості «Суцвіття», Зимовий сад, спортивні, тренажерні, хореографічні та гімнастичні зали.

Усе вищезазначене сприяє створенню такого культурного середовища, де є право на відмінності, дискусію, різні точки зору та навіть помилки, що відповідає критеріям гуманного демократичного суспільства.

Ми пишаємося тим, що 1вересня 2018 року День знань уся колежанська громада провела дуже креативно: «Свято просто неба» - це більш як 20 унікальних локацій ігрової, інтелектуально-розважальної та творчої діяльності. Квест по станціях «На гостину до казки», «Дивограй», «Ігроленд», «Барвиста галявина», «Книжковий сад» тощо, Зелена сцена, туристична агенція «Колежмандри», «Етноскриня», «Кінострічка колежу», тематичні фотозони – це той суперпростір, який створили учителі та батьки, довівши, що разом ми велика сила.

У 2018 році проведено численні заходи з нагоди 100-річчя з дня народження Василя Олександровича Сухомлинського, та 30-ліття діяльності колежу. Педагогічні принципи знаного у світі педагога, його творча спадщина, що потребує переосмислення, є об’єктом дослідження педагогічного колективу, платформою професійного розвитку кожного вчителя. Успішно реалізовано проект «До 100-річчя Сухомлинського». Темарій творчих пошуків учителів, учнів та їх батьків у І семестрі: серпень «Трудове виховання – гармонія трьох понять: треба, важко і прекрасно», вересень «Колеж – царство діяльної думки Дитини», листопад «Слово – засіб виховання витончених почуттів дитини», грудень «Збереження національних традицій – багатство кожної дитини».

Хочу подякувати всім за активність в реалізації проекту та наголосити лише на деяких формах цієї роботи.

Виставка літератури “ Вічно жива спадщина ”.

Загальноколежанський урок “ Щира розмова (порадник та творча спадщина Василя Сухомлинського)”.

Декада засідань методичних комісій “ Ефективність здійснення освітнього процесу в контексті ідей та творчості Василя Сухомлинського ”.

Рубрика «Урок майстра». Уроки просто неба.

Яскраво та зворушливо водночас було проведено захід «Серце віддане дітям» за участю Ольги Василівни Сухомлинської, Олександри Яківни Савченко, представників Департаменту освіти освіти та науки міста Києва, начальника РУО Дніпровського району міста Києва Іваніни Н.В., заступника начальника Тодосової Г.І., директорів шкіл столиці.

         Знаковою для нас є модернізація Музею Василя Сухомлинського в колежі: успішно завершено облаштування оновленої експозиції. Протягом І семестру в музеї було проведено 10 заходів, у ІІ семестрі – 11. Згадаймо деякі з них.

-         Марафон виразного читання напам’ять казок В.О.Сухомлинського (10.10.2018).

-         Участь у ХІ районному конкурсі юних екскурсоводів музеїв при закладах освіти Дніпровського району м. Києва (06.12.2018).

-         Години спілкування «Щоб у серці жила Батьківщина» (протягом грудня).

-         Участь в загальноміському етапі І туру Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів «Край, в якому я живу» (19.01.2019).

-         Презентація робіт вихованців гуртка образотворчого мистецтва на тему «Мальовнича поезія П.Тичини» (01.02.2019).

-         Екскурсія «Учитель Школи радості» для викладачів та студентів Київського національного лінгвістичного університету (15.03.2019).

-         Зустріч із дитячим письменником Сергієм Куцаном: презентація книги «Зюзя» (23.04.2019).

-         Конкурс «Логічні перегони» (15.05.2019) тощо.

     Як бачите, наша мета – максимально використовувати новостворений простір музею.

Дисонанс серед громадськості викликає питання про виховання молоді: батьки чи школа, школа чи батьки. Безумовно, першочерговим завданням освітнього закладу є якісне надання саме освітніх послуг, однак і виховні аспекти є не менш важливими. У цьому напрямі колеж здійснює масштабну діяльність. Хочу наголосити, що протягом навчального року для учнів 1-4 класів проведено 53 заходи, для учнів 5 – 11 класів - 85. А ще години спілкування та тематичні заходи в класах. Розмаїтою була і позашкільна програма: 152 екскурсії здійснили колежани протягом року.

Відповідаючи на запити батьків, наголошую на тому, що ґрунтовною є робота щодо розвитку командної взаємодії дітей, профілактики вживання наркотиків, тютюнової та алкогольної продукції. Було проведено чимало:

-         цикл лекцій батьками колежу (Тьян Павло) щодо профілактики тютюнопаління, наркоманії; тренінги на згуртування колежан у класних колективах;

-         5 тренінгових занять домедичної допомоги представниками Червоного Хреста м. Києва та Дніпровського району;

-         ВРОС зініціювала та провела легкоатлетичний марафон серед учнів 5-11 класів, популяризуючи здоровий спосіб життя;

-         цикл лекцій «Стоп! Булінг!, «Безпечне освітнє середовище»;

-         представники ювенальної превенції Головного управління Національної поліції капітан поліції Цимбал Я.М. та фахівці центру охорони праці та промислової безпеки Департаменту охорони праці АТ «Укрзалізниці» Шевчук І.В., Тищенко Т.А. проводили профілактичні бесіди щодо правил поведінки у громадських місцях, на станціях метро та залізниці, про кримінальну відповідальність за перебування та хуліганські дії на об’єктах господарчого значення;

-         участь колежан у районних та міських конкурсах «Молодь за здоровий спосіб життя»;

-         лекція про нарко та тютюнову залежність, проведена Гатауліним М.Р., керівником громадської організації «Могутня нація», професійним хокеїстом, випускником колежу.

       Наголошую на тому, що інформація про більшість заходів, які проводяться, своєчасно презентується на сайті Українського колежу.

Зауважу, що травень для нас не лише місяць підсумків, а й перспективного планування як навчальної, так і виховної роботи на 2019-20 н.р. Отож, раді будемо батьківським пропозиціям.

       З іншого боку, не можу змовчати про те, що цьогоріч деякими учнями завдано значну матеріальну шкоду майну колежу. Поведінку наших з вами дітей можна назвати вандалізмом: вибиваються двері, руйнуються пристрої для мила в туалетах, ламається все в роздягальнях спортзалу, де нещодавно зроблено ремонт, псуються стіни тощо. Це викликає велике занепокоєння: якщо молодь так поводиться там, де зростає змалку, що ж вона чинитиме в інших місцях громадського користування. Принагідно апелюю до вас, шановні представники батьківських колективів, класні керівники систематично проводять бесіди щодо культури поведінки та поваги до матеріальних та духовних цінностей іншої людини, закладу, держави в цілому, однак жоден учитель не може відповідати за поведінку дитини у вбиральні, транспорті, на вулиці тощо.

         Адміністрація школи разом із колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази колежу. Достатньо уваги приділяється естетичному вигляду навчального закладу. Подвір'я завжди прибране та доглянуте.

У 2018/2019 навчальному році за бюджетні кошти за моєю ініціативою

придбано:

-         мультимедійні проектори, проекційні екрани;

-         цифровв лабораторії в кабінет біології;

-         господарчі товари;

-         посуд для їдальні;

-         канцелярські товари;

-         меблі шкільні, модульні, офісні;

-         офісна та комп"ютерна техніка;

-         дидактичні матеріали для кабінетів фізики та хімії;

-         дидактичні матеріали для НУШ;

-         фліпчарти (шкільне приладдя);

-         дошка шкільна;

-         спорттовари;

-         медикаменти;

-         шкільна документація;

-         спецодяг;

-         матеріали для ремонту приміщень класі;

-         фільтруючі елементи для питних фонтанчиків;

-         ультрофіолетові лампи для знезараження води у питних фонтанчиках.

Досягненням вважаємо проведення робіт з ремонту даху будівлі школи. Завдяки наполегливості адміністрації та батьків кошти було виділено та успішно освоєно.

Найболючішим питанням на сьогодні для нас є реконструкція стадіону школи, яка розпочата за ініціативою адміністрації Українського колежу та депутата Київської міської ради Олега Петровця в жовтні 2017 року в рамках міської комплексної цільової програми «Молодь та спорт столиці». Було реалізовано завдання І етапу модернізації вказаного об’єкта: виконано роботи з демонтажу, з підготовки основи для футбольного поля, встановлено огорожу. У цілому на ці роботи витрачено суму 1 398 362, 63 грн. Кошти виділені в 2018 р. на продовження реконструкції не було освоєно КП «Інженерний центр».

Ми схвильовані тим, що учні позбавлені можливості займатися спортом на свіжому повітрі. У зв’язку із цим адміністрація зверталася з листами до всіх відповідних органів влади м. Києва, зокрема й до мера Віталія Кличка, щодо сприяння виділенню коштів з метою закінчення капітального ремонту стадіону в сумі 13 000 000, 00 грн. при корегуванні бюджету міста Києва на 2019 рік.

Сьогодні ми також концентруємо увагу на роботі колежанської їдальні: щоденно її послугами користується близько тисячі осіб. Актуальним вважаємо удосконалення меню, звертаємося до ОБФ з проханням про закупівлю певного обладнання, налагоджуємо співпрацю з Іриною Руднєвською, яка координує діяльність новатора у сфері шкільного харчування Євгена Клопотенка.  

         Питання щодо покращення матеріальних умов функціонування колежу постають щоденно, ми прагнемо до їх вирішення, хоча часом цей шлях є справді тернистим. Отож, дякуємо за підтримку та розуміння з боку батьків.

Першочерговим завданням адміністрації є організація роботи школи, де колектив має спільну мету, обумовлену світовими, державними, регіональними тенденціями розвитку освіти; формування системи показників та оцінок, які контролюють, оцінюють та регулюють процеси управління.

На мою думку, протягом 2018-2019 н.р. колеж був простором, де панує атмосфера довіри і взаємодопомоги, немає насильства та дискримінації, пріоритети діяльності якого не втрачають актуальності:

-       формування позитивного іміджу навчального закладу;

-       підготовка конкурентоспроможних випускників;

-       створення сприятливих правових, організаційних, психологічних умов для здійснення діяльності педагогів;

-       розвиток особистості здатної приймати рішення, нести відповідальність за своє життя.

Остання компетентність є однією з провідних у наш час. Саме на її основі реалізовуються проекти Громадського бюджету. Спільна потреба дорослих та дітей робити своє життєве середовище комфортнішим спонукає кожного прийняти рішення та проголосувати за певну ідею. Якщо ми прагнемо вберегти молодь від шкідливих звичок, протиправної поведінки, маємо запропонувати як альтернативу дитячі та спортивні майданчики, атлетичні комплекси, природні оази тощо. Попередні проекти, хоч і з великими потугами, але, на щастя, реалізовано. У колежі успішно функціонує третій комп’ютерний кабінет, дитячий гомін лунає на Рекреаційному подвір’ї та Спортивному майданчику.

Тому вкотре закликаю вчителів та батьків активно долучатися до голосування, популяризувати запропоновані проекти «Атлетичне подвір’я в колежі ім. В.О. Сухомлинського» та «Футбольно-баскетбольний майданчик в колежі ім. В.О. Сухомлинського». Зробімо наш колеж та Микільські Слобідку в цілому територією здоров’я, позитиву та щасливого життя.

Директор Українського колежу

ім. В.О. Сухомлинського                                                                 Є.С.Кушнір